Bllokim i dyerve te makinave te ngrira

 Bllokim i dyerve te makinave te ngrira

Dan Hart

Nëse e keni çuar makinën tuaj në një lavazh dhe tani keni një bllokues të ngrirë të derës së makinës, ja se si ta shkrini atë dhe të parandaloni që bllokimi të ngrijë përsëri.

Tri mënyra për të shkrirë një bllokues të ngrirë të derës së makinës

Ngrohni çelësin me çakmak ose shkrepse

Nxehtësia: Ngrohni çelësin me çakmak ose shkrepse. Mos e merrni atë të nxehtë. Më pas futeni çelësin në cilindrin e kyçjes dhe lëreni për rreth 1 minutë. Përsëriteni disa herë derisa cilindri i bllokimit të nxehet aq sa të kthehet. Më pas hidhuni poshtë te seksioni për parandalimin e ngrirjes së bravave të dyerve të makinës.

Fërkoni alkool në bravën e ngrirë të makinës për të shkrirë akullin

Alkooli: Fërkim Alkooli është alkool izopropil. Ka një pikë ngrirjeje shumë të ulët prej -20°F, kështu që qëndron i lëngshëm në temperatura më të ftohta se uji dhe e transferon nxehtësinë e tij në funksionimin e brendshëm të cilindrit të bllokimit për të shkrirë akullin. Pra, nëse hidhni alkool të fërkuar në cilindrin e kyçit, ai do të shkrijë akullin. Është e lirë dhe e lehtë dhe me siguri keni disa në shtëpinë tuaj. Pasi ta vini bllokimin për ta rrotulluar, ndiqni udhëzimet e mëvonshme në këtë histori për të parandaluar ngrirjet e ardhshme.

Sprej de-akullues: Të gjitha dyqanet e pjesëve të automjeteve shesin pajisje mbrojtëse për bllokimin Zgjidhjet. Ato janë në thelb alkool izopropil dhe grafit. Shishja ka një grykë të vogël për t'u futur në cilindrin e kyçjes. Alkooli shkrin akullin dhe grafiti vepron si lubrifikant.

Spërkatjet lubrifikante: Nëse bëni një kërkim në internet, do tëshikoni shumë rekomandime për të përdorur WD-40. Arsyeja pse kaq shumë njerëz e rekomandojnë është sepse WD-40 faturohet si një produkt që zhvendos ujin. Kjo pjesë është e vërtetë, përveç një gjëje; ju nuk keni ujë në cilindrin tuaj të bllokimit të ngrirë, ju keni ICE. WD-40 është një lubrifikant i përgjithshëm që përmban vajra të lehta. Por le të shohim përmbajtjen e listuar në fletën e të dhënave të sigurisë së materialit WD-40:

Hidrokarbur alifatik, vaj bazë nafte, hidrokarbur alifatik LVP, përzierje e përbërësve jo të rrezikshëm në pronësi të surfaktantëve,

Shiko ndonjë alkool? Jo. Pra, si do ta shkrin WD-40 akullin? nuk do. Fundi i tregimit.

Ajo më keq akoma, vaji do të tërheqë dhe do të mbajë të gjithë pluhurin dhe papastërtitë që janë ngjitur në çelësin tuaj (nga xhepi ose kuleta juaj) dhe përfundimisht do të thithë bllokimin. Pra, në një kohë të gjatë, "lyerja me vaj" e cilindrit të bllokimit është gjëja më e keqe që mund të bëni.

Parandaloni ngrirjen e bravës së makinës

Dravanëbërësit rekomandojnë një lubrifikant të thatë për të mbajtur pjesët e cilindrit të kyçjes në lëvizje. Në të kaluarën, ata rekomandonin grafit. Funksionon shkëlqyeshëm nëse nuk aplikoni shumë, atëherë mund të bllokojë punën. Spraji me Teflon të thatë funksionon gjithashtu.

Shiko gjithashtu: Drita AC Toyota pulson

Mund ta blini në çdo qendër shtëpiake ose dyqan për pjesë automobilistike. Shtyjeni kashtën në grykën e spërkatjes dhe futeni në cilindrin e kyçit të makinës. Gjuaj një sekondë në bllokimin e makinës. Më pas futeni çelësin tuaj brenda dhe jashtë disa herë për të punuar teflon në kupë. Rrotulloni çelësinpër të kyçur dhe zhbllokuar. Më pas lëreni tretësin të avullojë. Bllokimi juaj do t'i rezistojë ngrirjes.

©, 2016

Shiko gjithashtu: P06DD presion i ulët i vajit

Ruaj

Dan Hart

Dan Hart është një entuziast i automobilave dhe ekspert në riparimin dhe mirëmbajtjen e makinave. Me mbi 10 vjet përvojë në industri, Dan ka përmirësuar aftësitë e tij përmes orëve të panumërta të punës në marka dhe modele të ndryshme. Pasioni i tij për makinat nisi që në moshë të vogël dhe që atëherë e ka kthyer në një karrierë të suksesshme.Blogu i Danit, Këshilla për riparimin e makinave, është një kulm i ekspertizës dhe përkushtimit të tij për të ndihmuar pronarët e makinave të trajtojnë çështjet e zakonshme dhe komplekse të riparimit. Ai beson se të gjithë duhet të kenë disa njohuri bazë për riparimin e makinave, pasi kjo jo vetëm kursen para, por gjithashtu fuqizon individët që të marrin kontrollin e mirëmbajtjes së automjetit të tyre.Nëpërmjet blogut të tij, Dan ndan këshilla praktike dhe të lehta për t'u ndjekur, udhëzues hap pas hapi dhe teknika për zgjidhjen e problemeve që zbërthejnë konceptet komplekse në gjuhë të kuptueshme. Stili i tij i të shkruarit është i arritshëm, duke e bërë atë të përshtatshëm si për pronarët fillestarë të makinave ashtu edhe për mekanikët me përvojë që kërkojnë njohuri shtesë. Qëllimi i Dan është t'i pajisë lexuesit e tij me njohuritë dhe besimin e nevojshëm për të trajtuar vetë detyrat e riparimit të makinave, duke parandaluar kështu udhëtimet e panevojshme te mekanikët dhe faturat e shtrenjta të riparimit.Përveç mirëmbajtjes së blogut të tij, Dan drejton gjithashtu një dyqan të suksesshëm riparimi makinash ku ai vazhdon t'i shërbejë komunitetit të tij duke ofruar shërbime riparimi me cilësi të lartë. Përkushtimi i tij për kënaqësinë e klientit dhe angazhimi i tij i palëkundur për të ofruarmjeshtëria e jashtëzakonshme i ka dhënë atij një bazë besnike klientësh gjatë viteve.Kur ai nuk është nën kapuçin e një makine ose nuk shkruan postime në blog, mund ta gjeni Danin duke shijuar aktivitete në natyrë, duke marrë pjesë në shfaqje makinash ose duke kaluar kohë me familjen e tij. Si një entuziast i vërtetë i makinave, ai është gjithmonë i përditësuar me tendencat më të fundit të industrisë dhe ndan me padurim njohuritë dhe rekomandimet e tij me lexuesit e blogut të tij.Me njohuritë e tij të mëdha dhe pasionin e vërtetë për makinat, Dan Hart është një autoritet i besuar në fushën e riparimit dhe mirëmbajtjes së makinave. Blogu i tij është një burim i paçmuar për këdo që kërkon të mbajë automjetin e tij të funksionojë pa probleme dhe të shmangë dhimbje koke të panevojshme.