Спецификации за вртежен момент на навртката на Subaru

 Спецификации за вртежен момент на навртката на Subaru

Dan Hart

Спецификации за вртежен момент на навртката на навртката на Subaru

Еве ги спецификациите за вртежен момент на навртката на навртката на Subaru

Сите 2001-02 58-72 ft-lbs

B9 Tribeca 2006-07 81 ft -lbs

Baja 2003-06 80 ft-lbs

BRZ 2013-17 89 ft-lbs

Crosstrek 2016-17 89 ft-lbs

Forester

2003 58-72 ft-lbs

2004-09 65 ft-lbs

2010-13 74 ft-lbs

2014-15 89 ft-lbs

2016-17 89 ft-lbs

Impreza

2003 58-72 ft-lbs

2004-06 65 ft-lbs

2007-12 74 ft-lbs

2013-14 89 ft-lbs

2015-17 89 ft-lbs

Наследство

2003 58-72 ft-lbs

2004-05 65 ft-lbs

2006 81 ft-lbs

Legacy/Outback 2007-17 89 ft-lbs

Отбек

2003 58-72 ft-lbs

2004-05 65 ft-lbs

2006 81 ft-lbs

Tribeca

Исто така види: 2000 Ford F150 Распоред на осигурувачи и кутија со осигурувачи

(Хромирани тркала) 2008-10 89-111 ft-lbs

(w/алуминиумски тркала) 2008-10 74-89 ft-lbs

2011-12 81 ft-lbs

(w/chrome тркала) 2013-14 111 ft-lbs

(w/o хромирани тркала) 2013-14 88,5 ft-lbs

WRX/ WRX STi 2015-17 89 ft-lbs

Исто така види: Сервисна стабилност C0710 C0455

XV Crosstrek 2013-16 89 ft-lbs

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.