Спецификации за вртежен момент на навртката на навртката на Volkswagen

 Спецификации за вртежен момент на навртката на навртката на Volkswagen

Dan Hart

Спецификации за вртежен момент на навртката на навртката на Фолксваген

Еве ги спецификациите за вртежниот момент на навртката на Фолксваген

Буба

2001-10 89 ft-lbs

2012-17 103 ft-lbs

Cabrio 2001-02 89 ft-lbs

CC 2009-17 89 ft-lbs

E-Golf 2015-16 89 ft-lbs

Eos .2007-16 89 ft-lbs

Eurovan 2001-03 125 ft-lbs

Исто така види: P0172, гориво во масло, Груб празен òд, работи на моторот GM

GLI .2008-09 89 ft-lbs

Golf

2001-06 89 ft-lbs

2010-17 89 ft-lbs

Golf Alltrack 2017 89 ft-lbs

Golf Sportwagen 2015-17 89 ft-lbs

GTI 2001-17 89 ft-lbs

Jetta 2001-17 89 ft-lbs

Passat

2001-10 89 ft- lbs

2012-17 103 ft-lbs

Исто така види: Компресор за наизменична струја без спојка - како функционира

Phaeton 2004-06 89 ft-lbs

R32

2004 89 ft-lbs

2008 89 ft-lbs

Rabbit 2006-09 89 ft-lbs

Routan 2009-12 100 ft-lbs

Tiguan (AWD) 2009-17 89 ft -lbs

Tiguan (FWD) .2009-17 103 ft-lbs

Touareg 2004-17 133 ft-lbs

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.