Saturn Vue Нема серво волан

 Saturn Vue Нема серво волан

Dan Hart

Saturn Vue Нема серво волан, нема менување, нема реакција на гас

Ако сте сопственик на Saturn Vue и наидете на проблем со Saturn Vue Нема серво волан, ова може да ви помогне. Продавниците откриваат дека лошото електрично поврзување може да предизвика проблем со Saturn Vue No Power Steering, како и Saturn без менување, без одговор на гас, повеќе предупредувачки светла на цртичка и повеќе кодови за проблеми како:

P0122, P0452 , P2125, P0502, P0223, P2122, P2127, P2128 EPS

B3400, B0936, B1327

U3111, U3FDD, U0101, U0140, U109160, U10160, U109100BC ТЦМ бр

комуникација со алатката за скенирање

Проверете го електричниот приклучок C102 кој се наоѓа зад кутијата со осигурувачи под капакот. Тоа е конектор во стилот на заклучување на рачката што може да го скрши и прекине напојувањето на контролниот модул на менувачот, електронското тело за гас и електронското серво волан. Бидејќи го прекинува напојувањето, резултира и со „U“ кодови за грешка во комуникацијата.

Исто така види: Дијаграм со осигурувачи на GMC Јукон од 2004 година

©. 2015

Исто така види: Запалено светло за воздушно перниче на Chevrolet Cobalt

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.