Распоред на осигурувачи на Jeep Grand Cherokee од 2015 година

 Распоред на осигурувачи на Jeep Grand Cherokee од 2015 година

Dan Hart

Распоред на осигурувачи на Jeep Grand Cherokee 2015 Центар за дистрибуција на енергија

Центарот за дистрибуција на енергија (PDC) се наоѓа во моторниот простор во близина на батеријата.

F03 60 amp жолто – вентилатор на радијатор

F05 40 amp зелено – компресор за воздушно потпирање – ако е опремен

F06 40 amp зелено – антиблокирачки сопирачки/електронска пумпа за контрола на стабилноста

F07 40 ампери зелена – стартер електромагнет

F08 20 ампери сина – сензори за емисија (само за дизел мотор)

F09 30 ампери розова – грејач на дизел гориво (само дизел мотор)

Исто така види: C0561 код за контрола на влечење

F10 40 amp зелено – контролер на каросеријата/надворешно осветлување #2

F11 30 amp Pink – Електрична сопирачка за влечење на приколката – ако е опремена

F12 40 amp зелено – контролер на каросеријата #3/Power брави

F13 40 ампери зелено – преден мотор со дувалка

F14 40 ампери зелено – контролер на каросеријата #4/Внатрешни светла #2

F17 30 ампери розова – миење на фаровите- ако е опремено

F19 20 ампери сина – електромагнет на потпирачот за глава – ако е опремен

F20 30 ампер розова – модул за патничка врата

F22 20 ампер сина – контролен модул на моторот

F23 30 ампери розови – внатрешни светла #1

F24 30 ампер розови – модул за возачка врата

F25 30 ампер розов – предни бришачи

F26 30 ампер розови – сопирачки против блокирање /Модул за контрола на стабилноста/вентили

F28 20 ампери сина – резервни светла за влечење на приколка – ако е опремена

F29 20 ампери сина – паркирни светла за влечење на приколка – ако е опремена

F30 30 Засилувач Пинк – Приклучок за влечење на приколка – ако е опремен

F32 30 засилувачи розово –Контролен модул за погонски воз

F34 30 ампери розова – диференцијална контрола на лизгање

F35 30 ампер розова – подвижна покривка – ако е опремен

F36 30 ампер розова – заден одмрзнувач

F37 25 amp Clear – Заден мотор со дувалка – ако е опремен

F38 30 amp Pink – Моќен инвертер 115V AC – ако е опремен

F39 30 amp Pink – Power Liftgate – Ако е опремен

F40 – Црвени дневни светла од 10 ампери/нивелирање на фаровите

F42 – жолта рога од 20 ампери

F44 – Црвена дијагностичка порта од 10 ампери

F46 – Црвена 10 ампери Монитор на притисокот во гумите – ако е опремен

F49 – 10 ампери црвено интегрирана централна оџак/контрола на климата

F50 – 20 амперски жолта воздушна суспензија контролен модул – ако е опремен

F51 – 15 Син модул за палење/палење без клуч/заклучување на управувачкиот столб

F52 – 5 ампер тен сензор за батерија

F53 – 20 ампери Жолта влечна приколка – светла за вртење налево/стоп – ако е опремена

F55 – 10 амперски црвено DTV/DSRC

F56 – 15 ампери сина дополнителна содржина (само за дизел мотор)

F57 – 15 ампери Сини HID фарови LH – ако се опремени

<2 2>F59 – Црвена пумпа за прочистување од 10 ампери (само за дизел мотор)

F60 – Син контролен модул за пренос од 15 ампери

F61 – Црвен контролен модул за пренос од 10 ампери/Сензор (само за дизел мотор)

F62 – Црвена спојка за климатизација од 10 ампери

F63 – жолти калеми за палење од 20 ампери (гас), грејач на уреа (дизел)

F64 – 25 амперски инјектори за чисто гориво/ Погонска единица

F66 – 10 амперски црвен сончев покрив/прозорец за патнициПрекинувачи/Сензор за дожд

F67 – 15 ампери сина CD/DVD/Bluetooth модул без раце – ако е опремен

F68 – 20 амперски жолт мотор за заден бришач

F69 – 15 Сино напојување на рефлектор на засилувач – ако е опремено

F70 – 20 ампери жолт мотор на пумпа за гориво

F71 – Зелен аудио засилувач од 30 ампери

F73 – 15 ампери Сини HID фарови RH – ако Опремен

F74 – 20 амперска жолта вакуумска пумпа за сопирачки – ако е опремена

F76 – 10 ампери Црвени сопирачки против блокирање/електронска контрола на стабилноста

F77 – Црвена контрола на погонската спрега од 10 ампери Модул за исклучување на модулот/предната оска

F78 – 10 амперски црвен контролен модул на моторот/електрично серво волан – ако е опремено

F80 – 10 амперски црвено универзален отворач на гаражни врати/компас/модул против упад 3>

F81 – 20 амперски жолта приколка влечење десно вртење/стоп светла

F82 – 10 амперско црвено модул за контрола на управувачката колона/контрола на патувањето

F83 – 10 амперска црвена врата за гориво

F84 – 15 амперски сини прекинувач банка/табла со инструменти

F85 – 10 амперски модул за црвено воздушно перниче

F86 – модул за црвено воздушно перниче од 10 ампери

F87 – 10 ампери Црвено воздушно потпирање – ако е опремено/Контролен модул за влечење приколка/управувачки столб

F88 – 15 ампери сина табла со инструменти

Исто така види: Дијагностицира P1128 Chrysler возила

F90/F91 – 20 ампер жолт приклучок за струја (задни седишта) Може да се избере

F92 – Црвена задна конзола светилка од 10 ампери – ако е опремена

F93 – 20 ампери жолта запалка за пури

F94 – Црвен менувач/модул за префрлување од 10 ампери

F95 – Црвена задна камера од 10 ампери/ParkSense®

F96 – 10 амперско црвено задно седиштеПрекинувач за грејач/Полнач за блиц – ако е опремен

F97 – 20 ампери жолти задни задни седишта со греење & засилувач; Греење на воланот – ако е опремено

F98 – 20 ампери жолти предни загреани седишта – ако се опремени

F99 – 10 ампери црвено Модул за контрола на климата/системи за помош на возачот

F100 – 10 Засилувач црвено активно амортизирање – ако е опремено

F101 – 15 ампери сино електрохроматско ретровизор/паметни долги светла – ако е опремено

F103 – 10 амперски Црвен грејач на кабината (само дизел мотор)/заден HVAC

F104 – Жолти приклучоци за струја од 20 ампери (табла со инструменти/средишна конзола)

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.