Порака за сервисен серво волан Buick

 Порака за сервисен серво волан Buick

Dan Hart

Поправи за сервисна порака за серво волан Buick

Што ја предизвикува пораката за сервисно серво волан Buick Verano

GM објави сервисен билтен #PIC5640 за да одговори на порака за сервисно серво волан или нема комуникација со PSCM на возилата Buick Verano од 2012 година. Пораката за сервисен серво волан може да се појавува наизменично додека возите. Може да се постави и шифра за проблем U0131.

Исто така види: Дијаграм со осигурувачи на Ford Fusion 2009 година

Поправете ја пораката за U0131 и сервисирање на серво воланот

GM препорачува да се провери дали има лабаво поврзување на локацијата X5 во електричен центар Underhood Bussed. Проверете го осигурувачот од 80 ампери за контролниот модул на серво воланот. Ако врската X5 е лабава, поправете по потреба и потврдете ја поправката.

Исто така види: Пластично парче во бандажи на Хонда

Underhood Bussed Electrical Center

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.