Поправете го цревото на серво волан што протекува

 Поправете го цревото на серво волан што протекува

Dan Hart

Како да го поправите цревото за серво волан што истекува

Не мора да го замените целото црево на серво воланот

Постои уште еден начин да го поправите цревото на серво волан што истекува

Цревата за високо серво волан обично развиваат протекување во близина на приклучокот за стегање каде што флексибилниот гумен дел се среќава со челичната линија. Во повеќето случаи, најдобриот начин да се поправи истекувањето е да се замени целото црево на серво воланот со нова единица. Но, на некои возила, поради начинот на кој се насочува цревото на серво воланот, цената на работната сила може да биде огромна. Плус, ако сте сам, најверојатно ќе ви треба лифт или специјални клучеви за врана за да го отстраните и замените цревото на серво воланот. Но, постои полесен и поевтин начин да се поправи истекувањето на цревото на серво волан.

Исто така види: Цена за испирање на течноста за серво волан?

Користете S.U.R. & засилувач; R. комплет за поправка на црева

S.U.R. & засилувач; R. прави комплети за поправка на црева што ви овозможуваат да го замените само делот што протекува од линијата на серво воланот. Тоа значи дека не треба да се борите да ги отстраните фитинзите на решетката, пумпата или ладилникот на воланот. Само исечете ја линијата на серво волан на двата краја во близина на приклучокот за стегање. Отстранете го цревото што протекува и заменете го со нов дел. Само вметнете го новото црево и монтирањето на исечениот дел од челичната линија и затегнете. Исчистете го системот и ќе завршите.

PS1000M Комплет за поправање на цревото за серво волан

S.U.R. & засилувач; R. Комплет за поправка на цревото за серво волан PS2000

S.U.R. & засилувач; Р.Содржина на комплетот PS2000

Исто така види: P0131 Мазда

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.