Направете двојна превртена линија на сопирачката, Дел 1

 Направете двојна превртена линија на сопирачката, Дел 1

Dan Hart

Како да се направи двојна превртена одблесокот на линијата на сопирачките

Изработката на двојно превртена одблесокот со користење на конвенционална алатка за палење е процес во три чекори. Ова е мојот најмалку омилен начин за правење палки на сопирачките линии. Покажувам два други методи и тие се многу полесни и произведуваат поконзистентни блесоци.

Исто така види: Отповикување на дефект на бришачот на шофершајбната Hyundai Palisade

Видете го овој пост за тоа како да се разгорат линиите на сопирачките со алатката за двојно палење на Titan Tools 51535

Исто така види: Цревото на радијаторот се сруши

Видете ја оваа објава за тоа како да се разгорат кочниците со S.U.R.&R. PFT409 Комплет со алат за палење со клипна рачка

Купете висококвалитетен комплет за алат со двојна превртена линија на сопирачките

Наполнете ја линијата на сопирачката во порокот

Пронајдете го перфораторот со соодветна големина, свртете го наопаку и поставете го на порокот. Наполнете ја линијата на сопирачката во порокот за да биде еднаква на висината на ударот. Затегнете ги крилните навртки на основата/процесот додека линијата на сопирачките не е целосно прицврстена.

Поставете ја перницата и завртете ја на порокот и свртете ја рачката

Свртете ја рачката и присилете го ударот надолу на линијата на сопирачката. Ова ќе ја преклопи усната на линијата на сопирачката над себе.

Отстранете го ударот и завршете го одблесокот

©, 2019 година

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.