Дијаграми за осигурувачи на Форд Еџ 2015 година

 Дијаграми за осигурувачи на Форд Еџ 2015 година

Dan Hart

2015 Ford Edge дијаграми осигурувачи

Овој пост прикажува повеќе дијаграми за осигурувачи на Ford Edge од 2015 година. Ќе ги најдете Battery Junction Box, модул за контрола на каросеријата и разводна кутија на батерии со висока струја.

дијаграм за осигурувачи на разводна кутија за батерии Ford Edge 2015 Горен поглед

Ford 2015 Дијаграм со осигурувачи на разводна кутија на рабовите батерии од дното

Fl 30 Не се користи

F3 15 Сензор за дожд Мотор за бришач на задното стакло

F5. вентил за прочистување Соленоиди со променливо време на брегаста осовина Сензори за загревање кислород

F10 20 Преден штекер за струја

F11 15 калем на приклучоци (COPs)

F12 15 Модул за погон на сите тркала (AWD) Активна ролетна на решетка Пумпа за течноста за ладење грејач на кабината Електричен вентил за контрола на компресорот за климатизација (A/C) Турбополнач Бајпас (TCBY) вентил Турбополнач отпадна врата Регулирачки вентил Електромагнет (TCWRVS) Електромагнет за контрола на притисокот на маслото Турбополнач Бајпас вентил (TCBY)<3 – Not F1 користен

F14 – Не се користи

F16 20 Преден штекер за струја 2

F17 20 штекер за напојување во багажниот простор

F18 20 Склоп на фарови RH F19 10 Контролен модул за серво управување (PSCM)

F20 10 Склоп на фарови LH Склоп на фарови RH Прекинувач на фарови Светилка за потпис LH Светилка за потпис RH

F21 15Пумпа за течност за пренос

F22 10 Спојка за климатизација (A/C) и компресија на климатизација (A/C)

F23 15 Нисконапонски конвертор директна/директна струја (DC/DC) Близина предупредувачка радарска единица Head Up Display (HUD) Модул за обработка на слика Модул B (IPMB) Задна камера за помош за паркирање Контролен модул за откривање на странични пречки LH (SODL) Контролен модул за откривање на странични пречки RH (SODR) Предна камера за помош за паркирање

F24 10 Не се користи

F25 10 Модул за систем за противблокирање на сопирачките (ABS)

F26 10 контролен модул за погон (PCM)

F27 Не се користи

F28 10 Пумпа за миење на шофершајбната

F29 Не се користи

F30 – Не се користи

Исто така види: Nissan Pathfinder застанува во празен од по сопирањето

F31 Не се користи

F34 15 Не се користи

F35 – Не се користи

F36 Не се користи

F37 10 вентилатор за ладење масло за менувач

F43 10 Контролен прекинувач за седишта од втор ред LH

F44 20 Склоп на фарови LH

F45 – Не се користи F46 – Генератор

F47 – Прекинувач за позиција на педалот на сопирачката (BPP)

F48 15 Реле за заклучување на воланот

F49 – Не се користи

2015 Ford Edge Модул за контрола на каросеријата Дијаграм на осигурувачот

Fl 10 Светилка во преградата за ракавици Надземна конзола Светилка за ретровизор LH Светилка за суета ретровизор RH Задна внатрешна светилка LH Задна внатрешна светилка RH Втор ред внатрешно светло Контролен прекинувач на седиштето од втор ред LH 2 7.5 Модул за возачко седиште (DSM) Прекинувач за контрола на предното седиште LH

F3 20 Брава на возачката врата

F4 5 Не се користи

F5 20 Не се користи

F6 10 Не се користи

F7 10 Не се користи

F8 10 Некористен

F9 10 Не се користи

F10 5 тастатура за влез без клуч Модул за багажникот на задната врата (RGTM) Модул за активирање на вратата без раце

F11 5 Не се користи

F12 7.5 Модул за интерфејс на предни контроли (FCIM)

F13 7.5 Контролен модул на управувачката колона (SCCM) Табла со инструменти (IPC) Модул на портата A (GWM)

F14 10 Не се користи

F15 10 Конектор за податочна врска (DLC) F16 15 Не се користи

F17 5 Не се користи

F18 5 Прекинувач за палење Стартувајте контролна единица

F19 7.5 Не се користи

F20 7.5 Clockspring/Seering Angle Sensor Module (SASM)

F21 5 Сензор за температура и влажност во возилото

F22 5 систем за класификација на патниците модул (OCSM)

F23 10 Контролен прекинувач на прозорецот на возачката врата Модул на панелот за отворање на покривот Инвертер за директна струја/наизменична струја (DC/AC)

F24 20 Брава на возачката врата Резерва за патничка врата Брава на задната врата LH Брава на задната врата RH

F25 30 Модул за возачка врата (DDM)

F26 30 модул за патничка врата (PDM)

F27 30 модул на панелот за отворање на покривот

F28 20 модул за обработка на аудио дигитален сигнал (DPS)

Исто така види: Светилки за фарови на џип од 2004 година

F29 30 Не се користи

F30 30 Не се користи

F31 15 Не се користи

F32 10 Модул за синхронизација [APIM] Модул за интерфејс за предна контрола/приказ ( FCDIM) Модул на системот за глобално позиционирање (GPSM) Модул за радио примопредавател (RTM)

F33 20 Аудио преден контролен модул (ACM)

F34 30 Реле за работа/поаѓање

F35 5 Контролен модул за потпирачи (RCM)

F36 15 Автоматско затемнување внатрешен ретровизор Греење на задниот делмодул на седиштето LH

F37 15 Модул за греење на воланот (HSWM)

F38 30 c.b. Контролен прекинувач за прозорците на задната врата LH Контролен прекинувач на задното стакло RH

дијаграм на осигурувачи на разводна кутија за батерии со висока струја на Ford Edge 2015

F1 40 Clockspring/Сензор за агол на воланот Модул (SASM)

F2 125 Контролен модул за тело (BCM)

F3 50 Контролен модул за тело (BCM) Конвертор со низок напон директна/директна струја (DC/DC)

Ф4 разводна кутија за батерии

F5 не се користи

F6 80 контролен модул за серво волан (PSCM)

F7 Не се користи

Генератор F8 275

F9- Батерија

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.