2007 Ford Ranger Switch Locations

 2007 Ford Ranger Switch Locations

Dan Hart

2007 Ford Ranger Switch Locations

Овој список за Switch Locations го прикажува најбараното за прекинувачот за прекин на горивото со инерција, прекинувачот за AC cycling исто така како неутрален/парк/досег/контролен прекинувач на менувачот.

Најдете многу други информации за вашето возило Ford.

За да најдете дијаграми со осигурувачи, кликнете овде

Исто така види: Дијаграми за поврзување на моторот на вентилаторот

За да најдете локации на реле, кликнете овде

За да најдете локации на сензори, кликнете овде

За да најдете локации на модулите, кликнете овде

За да најдете локации на префрлување, кликнете овде

За да најдете нарачка за отпуштање, кликнете овде

2007 Ford Ranger Switch Locations

A/C Compressor Cycling Switch> Прекинувач за нивото на течноста за сопирачките Лево задниот дел од моторниот простор, на резервоарот за течност за сопирачките.

Преклопник за положба на педалот за сопирачките Зад левата страна на цртичката, на поддршката на педалот за сопирачките.

Преклопник за положба на педалот за сопирачките Зад левата страна на цртичка, горната страна на поддршката за педалата за сопирачките.

Преклопник за деактиватор Под левата страна на цртичката.

Преклопник за подотворена врата (задна страна на возачот) Долниот заден дел на левата задна врата.

Прекинувач за подотворена врата (напред лево) Заден од возачката врата.

Преклопник за подотворена врата (задна страна на патникот) Долниот заден дел од десната задна врата.

Преклопник за подотворена врата (напред десно) Задниот дел на патничката врата .

Волан со прекинувач со сирена.

прекинувач за исклучување гориво (IFS)Десна табла за удар.

Прекинувач за притисок на маслото (2,3L & 4,0L) Долниот лев преден дел од моторот.

Прекинувачот за притисок на маслото (3,0L) Десен заден дел од моторот.

Прекинувач за паркирана сопирачка Под левата страна на цртичката, на склопот на паркирната сопирачка.

Исто така види: Спецификации за вртежен момент на навртката на Chevrolet

Претисок на серво волан (2,3L) Лево предниот дел од моторот.

Преклопник за светла за рикверц Горната лева страна на менувачот.

Склоп на бравата за сигурносни појаси (возач) на возачката.

Склопка за бравата за сигурносни појаси (патник) Склоп на бравата за сигурносни појаси за патници.

Контролен прекинувач на менувачот Вклучи управувачкиот столб.

Dan Hart

Ден Харт е автомобилски ентузијаст и експерт за поправка и одржување на автомобили. Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, Дан ги усоврши своите вештини преку безброј часови работа на различни марки и модели. Неговата страст кон автомобилите започнала уште во младоста, а оттогаш ја претворил во успешна кариера.Блогот на Ден, Совети за поправка на автомобили, е кулминација на неговата стручност и посветеност да им помогне на сопствениците на автомобили да се справат со вообичаените и сложени проблеми со поправка. Тој верува дека секој треба да има некои основни познавања за поправка на автомобили, бидејќи тоа не само што заштедува пари, туку и ги овластува поединците да преземат контрола над одржувањето на своето возило.Преку својот блог, Дан споделува практични и лесни за следење совети, водичи чекор-по-чекор и техники за решавање проблеми кои ги разложуваат сложените концепти на разбирлив јазик. Неговиот стил на пишување е пристапен, што го прави погоден и за почетниците сопственици на автомобили и за искусни механичари кои бараат дополнителни сознанија. Целта на Ден е да ги опреми своите читатели со знаење и самодоверба потребни за сами да се справат со задачите за поправка на автомобили, со што ќе ги спречи непотребните патувања до механичарот и скапите сметки за поправка.Покрај одржувањето на својот блог, Дан води и успешна продавница за поправка на автомобили каде што продолжува да и служи на својата заедница обезбедувајќи висококвалитетни услуги за поправка. Неговата посветеност на задоволството на клиентите и неговата непоколеблива посветеност на испоракатаизвонредната изработка му донесе лојална база на клиенти низ годините.Кога не е под хаубата на автомобилот или не пишува блог постови, може да го најдете Ден како ужива во активности на отворено, присуствува на саеми за автомобили или поминува време со своето семејство. Како вистински ентузијаст за автомобили, тој секогаш е во тек со најновите трендови во индустријата и со нетрпение ги споделува своите увиди и препораки со читателите на блогот.Со своето огромно знаење и вистинска страст за автомобили, Ден Харт е доверлив авторитет во областа на поправка и одржување на автомобили. Неговиот блог е непроценлив ресурс за секој кој сака да го одржува своето возило непречено да работи и да избегне непотребни главоболки.